Hakkımızda

Birlik TarımHakkımızda

Türk Tarımcılık ve Yem sektörünün lider kuruluşlardan biri olan firmamız, 1994 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile Ankara’da kurulmuştur.İlk olarak faaliyetlerine Ankara Merkezli Türkiyenin en büyük 2. değirmenini kurarak başlamış ve bu doğrultuda üretim yaparak içi piyasaya ve özellikle Uzak doğu genelinde  ihracatlarına başlamıştır. Takip eden yıllarda Bandırma, Derince, Tekirdağ, Mersin, Adana ve İzmir bölgelerinde bulunan gümrüklü ve gümrüksüz stok alanlarını müşterilerinin avantajına sunabilmek için, yurtiçi ve yurtdışında bulunan temsilcilerimiz vasıtası ile tarım ürünlerinin ithalatına başlamış ve yılın her döneminde müşterilerine ürün tedarik edebilmenin önünü açmıştır.

Gıda ve Yem Sanayi sektöründe Türkiye’nin önde gelen tedarikçilerinden olan şirketimiz; yerli ve ithal kaynaklarını maksimum düzeyde kullanarak, ülke ekonomisine destek vermekte ve faaliyet alanlarını sürekli olarak genişletmektedir.

Birlik Tarım, çok çeşitli tahıl ve yan ürünlerinin ticaretini yapmaktadır; unluk buğday, yemlik buğday, mısır, soya fasulyesi, buğday kepeği, pirinç kepeği, şeker pancar küspesi, mısır glüten, DDGS, mısır özü, ayçiçeği küspesi ve yağlı küspe, kolza ve kolza küspesi, keten tohumu vs. Rusya ve Ukrayna ile ticarete başlayıp şirket ithalat ihracat coğrafyasını Bosna Hersek, Macaristan, ve diğer Avrupa ülkelerinde geliştirmiştir.